Математична подорож Космосом

Автор: Пользователь скрыл имя, 28 Марта 2013 в 15:47, реферат

Описание работы

Мета:
- розвивати навички лічби в межах 10, знання дітей про суміжні числа; закріплювати вміння дітей складати та розв’язувати приклади, на їх основі придумувати задачі; закріплювати знання про планету Земля, різні народи, які живуть на ній; розвивати мислення, мовлення, пам'ять, увагу, уяву
- навчати на практиці користуватися засобами вимірювання: лінійкою, мотузкою, умовною міркою; навчати розуміти те, що одну і ту саму відстань можна виміряти різними способами; розширювати знання дітей про Космос, Сонячну систему, сузір’я; навчати дітей словам-привітанням на мовах різних народів;

Работа содержит 1 файл

Математична подорож Космосом.doc

— 40.00 Кб (Скачать)

Вискобчук Вікторія ДО-51

Математична подорож  Космосом

Інтегроване заняття  для старших дошкільників

з пріоритетом логіко-математичного  розвитку

 

Мета:

- розвивати навички  лічби  в межах 10, знання дітей про суміжні числа; закріплювати вміння дітей складати та розв’язувати приклади, на їх основі придумувати задачі; закріплювати знання про планету Земля, різні народи, які живуть на ній; розвивати мислення, мовлення, пам'ять, увагу, уяву

- навчати на практиці користуватися засобами вимірювання: лінійкою, мотузкою, умовною міркою; навчати розуміти те, що одну і ту саму відстань можна виміряти різними способами; розширювати знання дітей про Космос, Сонячну систему, сузір’я; навчати дітей словам-привітанням на мовах різних народів;

- виховувати інтерес і повагу до різних національностей, патріотизм, допитливість, ввічливість, почуття колективізму.

 

Обладнання:

Ватман із зображенням  планет Сонячної системи, жовті та блакитні картонні зірочки з цифрами від 1 до 8 (у двох примірниках); вирізані з картону ракети з математичними прикладами; смужка із звуковими схемами; мотузка; фотознімок Землі з космосу; картки із зображеннями сузір’їв, картки із схемами речень, фішки.

 

 

Хід заняття

 

І. Вступна частина

 

Вихователь запрошує дітей у космічну подорож, перед  якою пропонує розглянути карту зоряного неба, демонструє зображення планет Сонячної системи.

Задає запитання:

  • Що таке Сонячна система? ( Це зірки, Сонце, вісім планет та їх супутники)
  • Яка найближча до Сонця планета? (Меркурій)
  • Яка за рахунком від Сонця Земля? (Третя)
  • Які планети є сусідами нашої Землі? (Венера та Марс)
  • Як називається супутник Землі? (Місяць)
  • Як називається шлях, по якому рухаються планети? (Орбіта)

 

Вихователь:

  • Молодці! Ви успішно пройшли перевірку і до польоту готові. Тож, займайте свої місця в ракеті. Увага на екран (дошку, фланелеграф тощо). Перед вами зображення нашого маршруту: Земля – Зірка-лічилка – Зірка спортивна – Зірка-кмітлива – планета Земля. До старту залишилось 10 секунд. Починаємо зворотній відлік!

Діти сідають  на стільчики в імпровізовану ракету і лічать разом з вихователем: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Старт!

 

 

 

ІІ. Основна частина

 

Вихователь:

- Діти, ось і наша  перша зупинка, ми прилетіли  на Зірку-лічилку. Як ви гадаєте,  чому вона так називається?  Які завдання може нам запропонувати Зірка-лічилка? Погляньте як багато тут маленьких зірочок! Якого вони кольору? (Жовті та блакитні). Візьміть собі кожен по зірочці,  а тепер переверніть їх. Що у них на зворотному боці? (Цифри). Кому який номер дістався?

Діти по черзі  називають.

 

 Дидактична гра «Живі числа»

Діти з жовтими зірочками  шикуються у порядку зростання  чисел, а з блакитними – у порядку  зменшення, поділившись таким чином  на дві команди.

Вихователь пропонує дітям  завдання, діти їх виконують. Команда, яка першою дає правильну  відповідь, отримує фішку. Перемагає команда, яка збере більше фішок.

Завдання для дітей:

• Нехай вийдуть з ряду ті діти, числа яких менші за 3.

• Підніміть зірочки ті, чиє число знаходиться між числами 6 і 8.

• Зробіть крок уперед ті, хто має число більше за 5 на 1.

• Підніміть зірочки ті, чиє число більше за 2 і менше за 6.

Вихователь:

  • Молодці, діти! Летимо на наступну зірку!

 

ЗІРКА-ЗАДАЧКА

Вихователь:

  • Погляньте скільки ракет прилетіло на цю зірку! Як ви гадаєте, які завдання вона для нас приготувала? Розгляньте уважно ракети. Які знаки використані у прикладах? Як змінюється результат при відніманні? А при додаванні?

Розв’яжіть приклади.

Діти, послухайте і відгадайте загадку:

Сніг на полях

 Лід на річках.

 Метелиця гуляє.

 Коли це буває?   (Взимку)

- Чи можна за неї  скласти задачу? Чому? А за прикладом  можна скласти задачу?

Діти складають  задачі на відніманні та додавання  на зимову тематику за прикладами які  розв’язували. «Летять» далі.

 

ЗІРКА КМІТЛИВА

Вихователь:

  • Ось ми і прилетіли до кмітливців. Ви повинні відгадати цікаві завдання:

Якщо Антон вищий  за Кирила, то Крило …

Якщо сестра старша за брата, тоо брат …

Якщо залізо важче  від пластмаси, то пластмаса …

Скільки кінців у палки? А у двох палок? У двох з половиною палок?

  • Молодці діти, потішили ви цю зірку.

 

ЗІРКА СПОРТИВНА

Вихователь:

  • Космонавти багато займаються спортом. Адже вони мають бути здоровими, сильними, вправними, щоб долати будь-які труднощі.

Фізкультхвилинка  «Космонавти»

Діти виконують  імітаційні рухи.

Сядьмо, діти, у ракети,

Полетімо до планети.

А планета та високо,

Що її не бачить око.

А хто спізниться із вас,

Полетить у інший  раз.

 

ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ

Вихователь:

  • Ось і видніється наша планета, та поки ми до неї долетимо, повинні пролетіти безліч країн. Які країни ви знаєте?
  • Чим відрізняються народи різних країн? (Мовою, кольором шкіри, традиціями, національним одягом).
  • Хто живе на материку Америка? (Американці). А в Антарктиді? (Там працюють вчені).
  • На якому материку живемо ми?   (Євразія).  
  • На яких мовах говорять народи кожної  з країн?
  • Зараз ми пролітаємо над Польщею, привітаймося з поляками їхньою рідної мовою: «Дзень добрий!» а тепер привітаємося з німцями: «Ґутен таґ!» привітаймося з англійцями: «Ґуд монін!» а тепер з французами: «Бон жур!» і не забуваймо про наших сусідів росіян, скажімо їм «Доброе утро!»

 

 

ІІІ. Заключна частина

 

Вихователь:

  • Ну ось ми і приземлились на нашому космодромі, вітаємо!

Вихователь  роздає дітям картки із зображеннями сузір’їв, пропонує їх розглянути і  сказати назви. Запитує, хто знає під яким із сузір’їв він народився.

- Усі ви сьогодні  добре попрацювали, були активними  та кмітливими, дружно діяли в  командах. Тож, давайте подякуємо  одне одному різними мовами: англійською  - сенк’ю, французькою – мерсі,  німецькою – данке шон, польською – дзенькаю, російською – спасибо, нашою рідною мовою – дякую!


Информация о работе Математична подорож Космосом