Методика використання ідеальних моделей, опорних схем

Автор: Пользователь скрыл имя, 03 Апреля 2013 в 16:12, курсовая работа

Описание работы

Але не все так безхмарно. Багато вчителів не обтяжують себе у використанні наочних і технічних засобів. Деякі з них просто бояться їх використовувати або не знають, як вони працюють. Тому вчителі вирішують взагалі з ними не зв'язуватися. У цих випадках дитина погано засвоює матеріал, втрачає інтерес до предмета, і не розвиваються багато властивостей особистості або розвиваються, але на недостатньому рівні для наступного навчання в середній школі.
Але існує й інша проблема, коли вчителя занадто захоплюються у використанні наочності. При цьому у дітей загальмовується розвиток абстрактного мислення. Також переобтяження засобами навчання відволікає дітей від пізнання головного в темі, розсіює їхню увагу. Велику кількість засобів можна використати лише тоді, коли явище потрібно розкрити з різних сторін, тому тут виправдане використання безлічі засобів наочності.

Содержание

ВСТУП с. 3-7
РОЗДІЛ 1. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ ТА ЇХ РОЛЬ У ЕФЕКТИВНОМУ ЗАСВОЄННІ ЗНАНЬ УЧНЯМИ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ.
1.1 Значення засобів навчання у формуванні системи знань у учнів початкових класів с. 8-9
1.2 Інформаційно-комунікативні засоби навчання та умови їх
використання с. 10-12
1.3 Значення засобів навчання у формуванні пізнавальної активності
учнів с. 13-23
РОЗДІЛ 2. МЕТОДИКА ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ НА УРОКАХ ПРИРОДОЗНАВСТВА В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ.
2.1 Методика використання ідеальних моделей, опорних схем с. 24-29
ВИСНОВКИ с.30 -33
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Работа содержит 1 файл

Курсова робота.docx

— 656.53 Кб (Скачать)

 

Тема. Дикі та свійські тварини. 
Мета: ознайомлювати учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин; учити визначати, яку користь приносять свійські тварини людині; розвивати спостережливість, увагу; виховувати дбайливе ставлення до тварин. 
Тип уроку: вивчення нового матеріалу  
Обладнання: схеми, предметні малюнки з зображенням тварин, таблиці,презентація240.mp4 
Хід уроку 
І. Організаційний момент. 
1. Вправа «Погода». 
- Яка зараз пора року? 
- Який місяць? 
- Яке число? 
- Тепло чи холодно надворі? 
- Який стан неба? 
- Яка температура повітря? 
- Чи були сьогодні опади? 
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. 
Усюди тварини нас оточують: 
Стрибають, плавають, в небі літають. 
У землі причаїлися, снують під ногами. 
Скільки усього їх живе поряд з нами? 
Сьогодні на уроці ми дізнаємося про життя диких і свійських тварин, подивимося цікаві фото і відеоматеріали.  
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Робота за малюнками.

Розподіл тварин за групами, порівняння і висновки. 

Давайте, діти, відгадаємо загадки.

Хто з хвостиком і з  вушками? 
В кого лапки з подушками?  
Як ступа, ніхто не чує. 
Тихо, крадучись, полює. 
І маленькі сірі мишки 
Утікають геть від…(кішки)  
Пухова руденька шуба  
Із сосни стриба на дуба. 
Хвіст у неї, як мітла,  
А сама на зріст мала. 
Очі сяють, як намисто,  
Мов дві цяточки вогнисті. 
В неї хата гарна, тиха,  
Взимку повненько горіхів. 
В лісі любить вона жити. 
Відгадайте, хто це, діти? (Білка) 
Я маленький, я вухатий, попелястий, волохатий. 
Я стрибаю, я тікаю, дуже куций хвостик маю. (Заєць) 
Прийшла кума із довгим віником  
На бесіду із нашим півником;  
Схопила півня на обід 
Та й замела мітлою слід. (Лисиця)  
Влітку медом ласував,  
Досхочу малини мав,  
А як впав глибокий сніг,  
Він поспати трохи ліг. (Ведмідь) 
Колючий клубочок прибіг у садочок.  
В нього стільки голочок, як на небі зірочок ( Їжачок) 
Наче птиця, крила має,  
Все літає і співає: 
Я медок вам ношу,  
Не чіпай же, бо вкушу.  
Так лякає нас мала, 
А зовуть її… (бджола) 
Плаваю під містком і виляю хвостиком. 
По землі не ходжу. 
Рот є – не говорю. 
Очі є – не блимаю. 
Крила є – не літаю. (Риба) 
Бесіда за малюнками.

  • Що спільного у ведмедя, білки, зайця? 
  • Чим відрізняються від диких тварин корова, курка, свиня? 
  • Як назвати одним словом цих тварин?
  1. Гра «Виділи зайвих»

(Виділення серед диких  тварин представників свійських тварин). 
4. Розповідь вчителя про те, як з’явилися свійські тварини. 
- Послухайте, будь ласка, як людина приручила собаку. Одного разу одна розумна людина почала підгодовувати вовків, які ходили біля її житла. Поступово вовки стали добрішими, а їх дитинчата звикли до людини, почали жити поряд із нею. Вони навчились охороняти людину від ворогів, допомагали їй шукати і добувати собі їжу. Минав час. Кількість друзів людини поміж тварин зростала. Тепер людина вже не могла жити без своїх свійських друзів і помічників.  
ІV. Фізкультхвилинка.  
Нумо, дружно, дітки, встали, 
Як зайчатка пострибали. 
Як ведмедик походили 
І за парти тихо сіли. 
V. Узагальнення і систематизація знань та вмінь учнів. 
1. Гра «Незавершене речення» 
а) Тварини, які самі добувають їжу, влаштовують собі житло, виводять потомство, називаються… 
б) Тварини, яких розводять люди, годують, і захищають їх, називаються… 
2. Складання таблиці про користь свійських тварин. 
М'ясо, жир, молоко, шкіра, яйця, пух, пір’я, шерсть, мед віск, ліки, охорона житла, транспортний засіб, спілкування. 
С війські Людина

т варини 

3.Презентація «Дикі і  свійські тварини». Microsoft PowerPoint (2).ppt 
4. Перегляд відеофрагмента. Video o zhivotnyh..240.mp4 
5. Гра «Чиє дитинча?» 
Учитель називає дорослу тварину, а діти – дитинча цієї тварини 
Свиня – поросята 
Корова – телята 
Качка – качата 
Гуска – гусенята 
Кінь – лошата 
Вівця – ягнята 
Кішка – кошенята 
Собака – цуценята і т.д. 
VІ. Підсумок уроку. 
Що нового ви дізналися на уроці?  
Яких тварин називають свійськими? 
Яких тварин називають дикими7 
Назвіть диких тварин нашого краю.

 

 
 
 

 

 

Природа


 

Жива Нежива

 

 

 

 

 

 

 


Информация о работе Методика використання ідеальних моделей, опорних схем