Гістотехнології. Основні напрямки біотехнології

Автор: Пользователь скрыл имя, 02 Апреля 2013 в 19:56, контрольная работа

Описание работы

Мета: розглянути один з нових напрямів біотехнології, який займається створенням біологічних замісників тканин і органів; формувати поняття тканинна інженерія, розвивати інтелектуальні здібності, логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до живих організмів та власного здоров’я; виховувати в учнів відповідальність за справу, яку вони виконують.
Обладнання і матеріали: таблиці або слайди презентації «Тканини рослин», «Тканини тварин», «Диференціація клітин»

Работа содержит 1 файл

Urok.doc

— 81.50 Кб (Скачать)

Тема:      Гістотехнології. Основні напрямки         біотехнології.

 

«Відкриття  приходить лише до тих,

хто готовий до їхнього розуміння»

Луі Пастера

Мета: розглянути один з нових напрямів біотехнології, який займається створенням біологічних замісників тканин і органів; формувати поняття тканинна інженерія, розвивати інтелектуальні здібності, логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до живих організмів та власного здоров’я; виховувати в учнів відповідальність за справу, яку вони виконують.

 

Обладнання і матеріали: таблиці або слайди презентації «Тканини рослин», «Тканини тварин», «Диференціація клітин»

 

Базові поняття й терміни: тканина, епітеліальна, сполучна, нервова і м’язова     тканини, гістотехнології, культура клітин, органи, вирощування.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

Добрий день, діти.  Незважаючи  на те, що на вулиці  похмуро  й сіро,  у мене на душі спокійно й радісно, тому що я бачу перед  собою розумні, добрі обличчя  й очі. І для того, щоб зрозуміти, як ми будемо сьогодні працювати, я  хочу щоб ви всі один одному посміхнулися.

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів

Які існують типи рослинних  тканин?

Які типи тканин є у  тварин?

Яку роль відіграють меристеми  в житті рослин?

У чому полягають особливості  регенерації у рослин і тварин?

Проблемне питання

Чи можна відновити  органи за допомогою тканинних конструкцій?

 

ІII. Вивчення нового матеріалу

Учитель:

 

Одним із напрямів біотехнологій є клітинна інженерія, що займається створенням біологічних замісників клітин, тканин і органів. Як сучасна наука тканинна інженерія, або гістотехнологія почала оформлюватися після праць Д.Р. Волтера і Ф.Р. Мейєра у 1984р., яким вдалося відновити ушкоджену рогівку ока за допомогою пластичного матеріалу, штучно вирощеного з клітин, узятих у пацієнта.

Із 1987р.тканинну інженерію  почали вважати новим напрямком  у медицині.

Тканинна інженерія  займається вирощуванням культури тканин та створення штучних органів.

Процес створення штучних органів  складається з кількох етапів:

  • відбирають донорський клітинний матеріал;
  • виділяють тканинно-специфічні клітини;
  • культивують їх.





Найважливіші завдання тканинної  інженерії:

  • Відновлення органів і тканин нервової системи, як центральної так і перефиричної;
  • Створення штучних органів;

Проблеми пов’язані із створенням штучних тканин:

  1. Клітини під час культивування можуть змінювати свої властивості і перетворюватися з нормальних на близькі за характеристиками до пухлинних
  2. Сам процес культивування має реальну загрозу зараження клітин
  3. Багато проблем виникає всередині організму після пересадження штучних тканин.

 

  • Досягнення сучасної тканинної інженерії
  • Тканинна інженерія в кардіології
  • Тканинна інженерія в репродуктивній медицині та урології
  • Тканинна інженерія в ортопедії та стоматології
  • Культура тканин

Показ презентації

 

Робота  в групах (створені заздалегідь групи  дослідників, які отримали дом. завд., підібрати матеріал на відповідні проблемні питання)

 1) Чи можна відновити органи дихання за допомогою тканинних конструкцій?

      2) Як вібувається створення еквівалентів шкіри?

      3) Чи можна відновити сальні залози, підшлункові залози, яким чином?

 4) Що на сьогоднішній день відомо про відновлення органів і тканин нервової       системи?

        Після обговорення питань в групах визначені доповідачі висвітлюють свою            проблему.

 

 

IV. Закріплення, систематизація і узагальнення  знань

Бесіда  за запитаннями.

  1. Чи можуть компоненти багатоклітинного організму довго існувати    самостійно?
  2. Які завдання тканинної інженерії?
  3. Які хвороби можна буде лікувати за допомогою методів тканинної інженерії?
  4. Які проблеми виникають під час створення й використання штучних тканин?
  5. Які основні принципи організації та функціонування молекулярного, клітинного, тканинного, організмового рівнів життя?

Висновок.

Створення штучних органів  дозволить успішно лікувати різні  захворювання людини, це дасть можливість відмовитись від донорських органів.

Але створення штучних тканин пов’язана з багатьма проблемами. Багато проблем виникає в середині організму після пересадження штучних тканин.

Незважаючи на це, тканинна інженерія є найбільш перспективним  напрямом в біотехнології, який швидко розвивається.

 

V. Підсумок уроку.

Контрольно-оцінюючий етап. Аргументація оцінювання учнів.

 

  1. Чи сподобалось брати участь у пошукові роботі?
  2. Дізнались про щось нове і цікаве для себе?
  3. Як змінилось ставлення до проблеми пересадки тканин і органів?
  4. Чи зрозуміли ви, що краще…(штучні тканини  і органи), ніж підлягати ризику хворіти?

 

VI . Домашнє завдання. 

Вивчити параграф з книжки.


Информация о работе Гістотехнології. Основні напрямки біотехнології